Omlouváme se za dočasnou nedostupnost některých produktů. V následujících týdnech budeme chybějící produkty postupně doplňovat.
Menu

Seznamte se s Manon

Několik druhů levandulí z Francie, oslí mléko z Azorských ostrovů a naše péče se spojila v řadě levandulové a oslí kosmetiky Manon. Už jste zažili její pohlazení?

18. 11. 2019 v 9:38

Před několika lety jsme stáli před rozhodnutím, kam dál se v naší levandulové tvorbě vydat. Štěstí bylo, že jsme měli dvě jistoty. Naši farmářku Eveline s její skvělou levandulí a Vás, naše věrné zákazníky a přátele. Když jsme si naše jistoty spojili dohromady se znalostmi o účincích levandule, byla jedna z tvůrčích cest nasnadě. Tak jsme položili základy, na kterých vyrostla Manon.

Pro vytvoření Manon bylo potřeba účinky levandule podpořit další nosnou a kvalitní surovinou. Levandulový esenciální olej je skvělý. Samostatně v čisté podobě je ale aplikovatelný jen na malou část pokožky. Co bychom tedy měli použít? Kosmetika je jako móda a ve využívání surovin velmi podléhá trendům. Nás však nikdy nelákalo, přidávat se k trendům. Když už, tak raději trendy sami udáváme. Ale hlavně, pokud něco děláme, musí to dávat smysl! Je škoda vytvářet něco s představou, že by to nemělo být trvalé. Až nám to po jedné z procházek s našimi těchonickými oslicemi došlo. Odpověď jsme měli přímo před sebou. Oslí mléko!

Ušatá paráda

Levandule má velmi pozitivní účinky na lidskou pokožku – má schopnost urychlit léčbu ran a hojení jizev a pomáhá zmírňovat projevy kožních onemocnění. Proto jsme chtěli, aby Manon nebyla pouze kosmetikou s krásnou vůní, ale aby byla užitečná. A to pro všechny, tedy i ty, kteří mají citlivou pokožku. Levanduli v naší kosmetice v tomto směru podporuje nejen oslí mléko, ale také bambucké máslo, včelí vosk, levandulový med atd. Ale právě oslí mléko je to, co dělá Manon takovou, jaká je – smysluplnou, ušatou a jedinečnou.

Nejen, že jsou nám naše oslice zdrojem inspirace, radosti a životními souputníky. Využití oslího mléka v kosmetice jsme dlouho znali z Francie. Pro jeho vysoký obsah minerálů a vitamínů, neutrální vůni, minimální obsah tuku a alergenů pro nás bylo ideální volbou. Proto jsme si vhodnost této kombinace nechali potvrdit i oficiálně. Na základě testů kožní snášenlivosti na dobrovolnících je Manon uznána Státním zdravotním ústavem jako kosmetika vhodná pro osoby s citlivou pletí.  

Kvalita, kterou bychom nevytvořili bez pomoci

Jak už víte, trvalost a kvalita jsou pro nás zásadní. Našim cílem při tvorbě Manon bylo využití výhod našich surovin tak, aby vám přinášely dlouhodobý užitek. Proto se u nás nedočkáte desítek různých výrobků zaměřených na každou jednotlivou část těla. Jednoduše to není potřeba. Oslí mléko je díky svému komplexnímu složení vhodné pro celkovou péči o zdraví pokožky a podle toho je také Manon připravena. A tak tvoříme pouze jeden typ krému na ruce, jednu variantu pleťového krému atd. Je jedno, jaký typ pokožky máte. Každému je Manon schopná přinést stejně blahodárný účinek. Aby byly výsledky poznat, je potřeba pouze pravidelné používání.

S kvalitou není spojeno jen to, že využíváme zásadně suroviny, u kterých jsme si 100% jistí jejich kvalitou. Nebo to, že velká část z nich, levanduli a oslí mléko nevyjímaje, je v BIO kvalitě. Je s ní spojeno také to, že musíme zaručit, abyste Manon mohli využívat bez obav. K tomu slouží správná a šetrně nastavená konzervace. Bez ní bychom nemohli používat oslí mléko a Manon by ztratila podstatnou část svých blahodárných účinků. Bez ní bychom nesplnili povinné testy mikrobiologické čistoty a Manon by vůbec nebyla na světě. Jak už jsme napsali, čistý levandulový olej je skvělý, ale na pokožku je možné jej využívat jen omezeným způsobem. Byla by škoda, nedat jí nebo oslímu mléku možnost, plně ukázat svou schopnost starosti o vaši pleť.

Poděkování  

Docílit toho, aby Manon vypadala přesně tak, jak jsme si ji od začátku vysnili, bychom ale sami nedokázali. Proto patří velký dík naší farmářce Eveline za její levanduli. Velice vděční jsme azorské oslí farmě Asinus Atlanticus. Za to, že existují, a za to, že můžeme v Manon využít jejich oslí mléko. Hlavní dík ale patří vývojářce Marianě, bez které by Manon nevznikla!

Než se v následujícím článku blíže podíváme na kvality oslího mléka a na to, co jsme z jeho kombinace s levandulí vytvořili, zbývá vysvětlit jednu zásadní věc. Proč právě Manon? Inu, v šedesátých letech napsal Marcel Pagnol román Živá voda. Ten se dočkal i krásného filmového zpracování. Příběh je zasazen do kamenitých kopců jihofrancouzské Provence a důležitou postavou v něm je dívka. Dívka, která i přes nepřízeň osudu splynula s krajinou, jež jí přilnula k srdci. Nebojácná, houževnatá, divoká a krásná. Zkrátka Manon!

Vězte, že pokud milujete levanduli, nic jiného než Manon a cestu do Provence nepotřebujete.  

Levandulová.cz

Těchonice 1
341 01 Nalžovské Hory
+420 777 361 129 (Česky, English)
+420 603 865 402 (Deutsch)
obchod@levandulova.cz