Menu

Oslí mléko z Azor

Oslí mléko je výjimečné a jeho spojení s levandulí jedinečné. Mléko, které používáme k výrobě naší kosmetiky je až z Azorských ostrovů.

16. 12. 2018 v 18:04

Oslí mléko z Azor

Mary, Amina, Máša, Sára a Meggie... To jsou osličí holky, které se procházejí po Těchonicích. A i ony jsou jedním z důvodů, proč jsme se rozhodli, že naše kosmetika Manon bude nejen levandulová, ale také oslí!

S možností využití oslího mléka v kosmetických produktech jsme se setkali při našich cestách do Francie. A vzhledem k jeho skvělým vlastnostem byla naše volba jasná. Pro jeho vysoký obsah vitamínů, neutrální vůni, minimální obsahu tuků a nízký obsah alergenů je pro spojení s levandulí ideální.

Asinus Atlanticus

Příprava mléka pro jeho využití v kosmetice však není snadná a v Těchonicích bychom ji nezvládli. Proto jsme se museli porozhlédnout v jiných končinách. Souhrou náhod jsme se tak dostali až k úžasným farmářům z ostrovů hluboko v Atlantském oceánu. Na Azorských ostrovech, konkrétně na ostrově Terceira, se nachází oslí farma Asinus Atlanticus.

A mléko oslic z Azorských ostrovů najdete v naší blahodárné Manon. Pastviny v často deštivých podmínkách ostrovů s úrodnou půdou se sopečným základem jsou, mimo jiné, bohatým zdrojem omega 3 a 6 mastných kyselin. Kombinací skvělých podmínek, velmi šetrného chovu s velkým prostorem pro pastvu a nejjemnějšího zpracování mléka, je zaručena ta nejvyšší kvalita, kterou jsme si mohli přát.

Zpracování oslího mléka

Mléko je totiž zpracováno tzv. lyofilizací. Abychom z něj mohli udělat součást naší kosmetiky, musí být mléko nejprve zpracováno do sušené podoby. A nejlepším způsobem pro zachování všech jeho důležitých látek je právě lyofilizace. Mléko je v tomto procesu nejprve zmraženo. Následně se z něj procesem sublimace odstraní voda a nám už pak nic nebrání, pojit jej s levandulí do podoby naší kouzelné Manon.

Takže neváhejte a podívejte se na Manon do našeho obchodu nebo se za námi přijďte podívat a vyzkoušet její blahodárnost na stánek. Bylo – li oslí mléko tím pravým pro koupele Kleopatry, je jistě tím pravým i pro Vás!

Levandulová.cz

Těchonice 1
341 01 Nalžovské Hory
+420 777 361 129 (Česky, English)
+420 603 865 402 (Deutsch)
obchod@levandulova.cz