Menu

Manon oslí

Jak se stalo, že jsme naši levandulovou kosmetiku propojili s oslím mlékem, už jste se dozvěděli. Pojďte se podívat na to, co jsme pro Vás vytvořili.

25. 11. 2019 v 9:05

V minulém článku jsme Vás seznámili s genezí naší Manon. Dnes se podíváme na tu její část, která je inspirovaná nejen oslí duší, ale také má s oslíky spojení ještě bližší. Oslí mléko je přímo její součástí.

Proč se jedná pouze o část? Z velice praktických důvodů. V některých případech by bylo jeho použití zbytečné. Třeba při představě parfému s oslím mlékem by naše osličky hýkaly smíchy. Už jen proto, že oslí mléko není aromatické. Nejvíce se význam oslího mléka projevuje v pleťové kosmetice. Proto jej u nás najdete v pleťovém krému, krému na ruce, tělovém mléku, chladivém gelu na nohy a šamponu se sprchovým gelem. Než se na ně podíváme blíže, prozkoumáme, v čem jsou hlavní kvality samotného oslího mléka.

Oslí mléko

První velkou výhodou je samotné místo, ze kterého oslí mléko v Manon pochází. Je to farma Asinus Atlanticus ležící na dalekých Azorských ostrovech. Nejen, že jsou velmi šetrní v péči o oslice. Samotná pastva oslic na loukách v blízkosti Atlantského oceánu dává jejich mléku velký kvalitativní potenciál!

Podstatnou roli ve složení oslího mléka hrají tuk a nenasycené mastné kyseliny. Zatímco tuku je v oslím mléku velmi málo (0,3% - 1,8%, zatímco kravské nebo kozí mléko se blíží 4%), nenasycených mastných kyselin omega 3 a omega 6 má kolem 7g ve 100g (sedmkrát více než kravské, dokonce 3x více než má mateřské mléko). Tyto jsou důležité pro lepší vstřebávání vitamínů do pokožky.

Oslí mléko je také skvělé svým nízkým obsahem proteinu kasein, který je hlavním alergenem obsaženým v mléce. Šance na alergickou reakci na oslí mléko je tak velmi malá. Dále má oslí mléko vysoký obsah vitaminu C, obsahuje vitamíny D, A, a E, je bohatým zdrojem vápníku a fosforu. Obsahuje také imunoglobuliny, což jsou proteiny podporující a posilující imunitní systém. Právě pro toto složení je oslí mléko ideálním základem pro komplexní péči o zdraví pokožky.

Která součást Manon tedy obsahuje oslí mléko? Pojďme se na to podívat:

Sprchový gel a šampon:

Díky vlastnostem a složení oslího mléka a levandule jsme si mohli dovolit připravit sprchový gel a šampon v jednom úhledném balíčku, aniž bychom je zbytečně rozdělovali. Šetrně se postará o vaše vlasy a tělo ať už jsou jakékoli.

Pleťový krém a tělové mléko:

Tyto dva produkty zmíníme společně, protože jejich složení je velmi podobné. Důležitou součástí je bambucké máslo. To je základem pro propojení oslího mléka a levandule a přidává Manon spoustu hodnotných látek ze svého vlastního složení. Užití krému i tělového mléka je tzv. od hlavy k patě. V čem je mezi krémem a tělovým mlékem rozdíl? V obsahu oslího mléka. Pleťový krém jej má více, proto je praktičtější pro použití na otevřené a více vysoušené části těla. V tělovém mléku je ho méně, zato jde o větší balení a nemusíte se jej ostýchat použít opravdu jakkoli.

Krém na ruce:

Ke kvalitám pleťového krému se v krému na ruce přidává olivový olej, panenský včelí vosk, vosk ze slunečnice a levandulový med. Tyto součásti v krému posilují jeho hydratační vlastnosti a zároveň umožňují po aplikaci vytvořit na pokožce ochrannou vrstvu, a právě proto je vhodný pro využití na pravidelnou péči o pokožku rukou.

Gel na nohy:

Abychom dosáhli správného zacílení využití pro výživu pokožky nohou, vyměnili jsme formu krému za formu gelu s obsahem olejů. Gel je ideální pro rychlé a nemastné vstřebávání, což je u pokožky nohou žádoucí vlastnost. Dohromady s obsahem antimikrobiálního extraktu z listů rozmarýnu tak vznikl ideální společník pro udržení pokožky nohou ve skvělé formě.

Tak to bychom měli. V příštím, závěrečném článku o Manon se podíváme blíž na některé další v ní použité suroviny a tu část Manon, ve které se velmi odráží naše posedlost levandulí.

Vězte, že pokud milujete levanduli, nic jiného než Manon a cestu do Provence nepotřebujete.

Článek navazuje na Seznamte se s Manon ....... a pokračovate ve čtení můžete článkem Manon silně levandulová ........

Levandulová.cz

Těchonice 1
341 01 Nalžovské Hory
+420 777 361 129 (Česky, English)
+420 603 865 402 (Deutsch)
obchod@levandulova.cz