Menu

Levandule od Evelíny

V kopcích malebného Vaucluse, pod špičatou horou Mont Ventoux, leží Sault. Zde po šest generací dává jedna rodina svou péči a lásku levanduli. A bez jejich práce by ta naše nebyla!

4. 10. 2019 v 11:15

Od naší první cesty do milované Provence uběhlo více než 15 let. To už je nějaká doba. Něco zůstalo při starém, něco odnesl čas a přišlo také mnoho nového. Postupně jsme opustili naše staré dobré Medolády a místo nich jsme na svět přivedli dvojici lahodného Šviháka a krásné Manon. Jedna věc se ale nezmění. Levandule a naše láska k ní.

Z kopců Vaucluse

Tuto lásku bychom nemohli pěstovat, pokud bychom neměli někoho, kdo by pro nás pěstoval levanduli. Tím někým je pro nás od začátku Eveline s rodinou. Farmářka z městečka Sault z provensálské Náhorní plošiny Vaucluse. Protože, co si budeme nalhávat, tak skvělou levanduli v tak parádním množství umí snad jen tam!

Proč to píšeme? Rodina Eveline totiž pěstuje levanduli již šestou generaci. A rozloha polí, na kterých hospodaří, je nyní 80 hektarová!!! Z toho více než 50 hektarů polí je zaplněno levandulí. To už je nějaká rozloha. I když je levandule tou hlavní rostlinkou, na svých polích pěstují v menším množství i pšenici špaldu, fíky nebo jahody. Vše samozřejmě zvládají v režimu přirozeného hospodaření bez nutnosti chemizace. A my díky nim máme při naší levandulové tvorbě neomezené možnosti.

Sault

Farma Eveline leží v místech, kde Náhorní plošina Vaucluse přechází do Provensálských Alp a kde se nade vším tyčí hora Mont Ventoux. Skoro dvoutisícový vrchol, dominanta kraje. A díky své náročnosti až posvátný kopec pro cyklisty. Levandule, cedry, a během cesty na vrchol už jen měsíční krajina pustošená stálým silným větrem, který dal hoře pojmenování.

Nedaleko pod Mont Ventoux leží krásné městečko Sault, domov Eveline. Místo uprostřed čisté přírody, stojící na vápencovém podloží, skrz na skrz protkáno vůní levandulí rostoucích všude v jeho okolí.

Věřte, že nikde jinde nechutná víno tak dobře, jako při pohledu na Mont Ventoux.

Co dodat? Eveline děkujeme za to, že ji máme. Vám děkujeme za to, že vás výsledky naší spolupráce stále tolik baví!

Levandulová.cz

Těchonice 1
341 01 Nalžovské Hory
+420 777 361 129 (Česky, English)
+420 603 865 402 (Deutsch)
obchod@levandulova.cz