Menu

Jak jsme tvořili antibakteriální gel

Povídání o tom, jak se trefit s vývojem nového produktu do doby, kdy se svět obrací vzhůru nohama.

4. 4. 2020 v 9:31

Přátelé,

každý rok je naším cílem přinést Vám něco nového. Ať už jde o nové výrobky, místa, kde se můžeme setkat nebo nové zážitky. Ani letos nehodláme zůstat pozadu. Hlavní novinka letošního roku už je na světě! Ale osud si s lidmi rád zahrává. A pravidla hry osudu jsou nyní velmi složitá. Díky tomu Vám však můžeme vyprávět příběh o tvorbě na pozadí světové virové pandemie (kdo by kdy býval řekl, že takovou větu někdy napíšeme).  

Prosinec 2019

Nejprve se musíme vrátit do loňského prosince a období adventních trhů. Protože jsme si v roce 2019 dali od tvorby nových produktů pauzu, byli jsme si jistí, že v roce 2020 to bude jinak. Se startem jarní sezóny jsme chtěli mít připravenou nějakou skvělou novinku, která by rozšířila řadu naší levandulové a oslí kosmetiky Manon. O konkrétní podobě novinky jsme si udělali jasno právě během adventu.

Napadlo to naši skvělou vývojářku Marianu, když nás přišla navštívit na trhy v Praze na Míráku. Celý rok se s Vámi potkáváme na akcích, které jsou v otevřeném prostoru. A kde Vy, naši zákazníci, často nemáte možnost dodržování ani minimálních pravidel hygieny rukou. My sami na stánku míváme jak tekoucí vodu, tak také desinfekční prostředky. Proč si tedy nevyrobit vlastní čistící gel? Takový, který bychom mohli nabídnout nejen jako produkt, ale také jako prvek hygieny pro Váš lepší pocit z nákupu na našich stáncích?  A protože je levandule ideální surovinou, která by takový gel mohla dovést k dokonalosti, bylo rozhodnuto. Novinkou pro rok 2020 bude antimikrobiální gel a budeme se snažit ho připravit pro start jarní sezóny během velikonočních trhů.

Po novém roce

Jen se z roku lichého stal rok sudý, začal tradiční lednový shon. Úklid a třídění po vánočních trzích, byrokracie, ale nakonec taky trocha odpočinku. A se startem února jsme opět začali s přípravami na novou sezónu. S tím byla spojena i příprava nového gelu. Sestavování receptury, testování vzorků, byrokracie s tím spojená, tvorba etiket, to je jen část úkolů spojená s přípravou nového kosmetického produktu. Celý tento proces nám zabral dva měsíce. Dva měsíce, během nichž se najednou změnil svět.

Co teď?

Už od začátku března bylo jasné, že budeme vystaveni situaci, která by ještě v prosinci zněla jako námět na scénář katastrofického velkofilmu. Mezi prsty nám pak protekl další měsíc. A na nás během něj čekalo řešení spousty zásadních otázek. Máme dál pokračovat v přípravách, i když se trh asi radikálně změní? A pokud ano, jak se postavit k prezentaci produktu, po kterém je najednou mnohonásobně vyšší poptávka, než tomu bylo kdy dříve, ačkoli vznikal mimo souvislost a vlastně i trochu navzdory nastalé celospolečenské situaci? A co dělat, když jsme odstřižení od dvou třetin našich prodejních možností? Co Vám budeme povídat, podobné otázky v různých podobách nyní musí řešit velké procento firem.

My jsme se rozhodli dotáhnout výrobu do konce. Toho bohdá nebude, abychom utíkali z boje! Zvlášť, když už jsme byli s přípravami tak daleko. Zároveň jsme se rozhodli vše detailně popsat, ať máte po ruce co nejvíce informací. A z výsledného gelu máme velikou radost!

Co jsme pro Vás připravili?

Nerozlučného společníka pro případy, kdy nebudete mít možnost umýt si ruce (např. levandulovým) mýdlem a vodou. Společníka, jemuž vysoký podíl antimikrobiálních látek – lihu, esence šalvěje lékařské a extrakt z listů rozmarýnu, dává sílu vyniknout. Líh, známý pro své antibakteriální účinky, je v gelu obsažen z 70%. Esence šalvěje a extrakt z listů rozmarýnu přispívají svým antimikrobiálním účinkem a zároveň chrání pokožku rukou před poškozením a vysycháním. Směs esencí ze dvou druhů levandulí dodává gelu krásnou vůni a přináší pohodu, jakou dokáže navodit pouze levandule.

I když je gel k pokožce Vašich rukou velmi šetrný, stále obsahuje velké množství lihu. Ten má sice silné dezinfekční účinky, ty však samozřejmě, stejně jako u všech takových čistících produktů, zasahuje při častém používání i do přirozeného mikrobiomu pokožky. Proto je potřeba pečovat o pokožku rukou i jiným způsobem. Od toho je zde celá řada dalších produktů z naší kolekce Manon. Ať už krém na ruce, pleťový krém nebo tělové mléko upravují kožní bariéru a chrání přirozený mikrobiom pokožky.

Co říci závěrem?

Vzhledem k tomu, co se nyní se světem děje, nás napadají jen slova písně Olina od kapely Buty: „Tak to vidíte, co je tu normálně v přírodě možné.“

Držte se. Děkujeme, že jste dočetli až sem a děkujeme za Vaši přízeň! Je tím nejcennějším, co máme.

 

Levandulová.cz

Těchonice 1
341 01 Nalžovské Hory
+420 777 361 129 (Česky, English)
+420 603 865 402 (Deutsch)
obchod@levandulova.cz