Menu

Stručná historie Levandulomatů

Chceme, abychom všichni byli mazaní. Díky Levandulomatům se to možná povedlo! Už jste se s ním potkali?

9. 10. 2023 v 14:58

Byl mrazivý leden roku 2021. Najednou chlad začátku dalšího lockdownového roku prořízl jeden telefonát. Jeho obsah byl asi takovýto: „Hele, nemá smysl řešit kamennou prodejnu, co takhle udělat automat? Ten jen tak nezavřou,“ zaznělo uprostřed zimy, která dala vzniknout tisícům nových otužilců.  „No jasně a na tu vůni si musí kdokoli mít možnost sáhnout,“ ozvalo se na druhém konci. „Jo a bude se to jmenovat Levandulomat.“ Ten telefonát byl sám o sobě mnohem delší, ale tyto věty jej docela dobře vystihují. A pokud nás paměť neklame, zcela určitě při tomto hovoru zazněly.

Tím telefonem se začala psát historie našich Levandulomatů. Dali jsme si za úkol vytvořit stánek, který bude umět sám prodávat a bude pořádně vonět! Rozjely se přípravy, zajišťovala se technická stránka, vymyslela skladba produktů, která bude pro Levandulomat nejvhodnější a vše směřovalo kupředu mílovými kroky.

Zádrhely na cestě

Ale jako častokrát, rychlý vývoj se zadrhnul na úředním šimlovi. Nejprve jsme zjistili, že v Levandulomatu nemůžeme mít kvůli legislativním omezením Šviháka. Ale co, alespoň jsme nemuseli řešit, jestli nám chlazení lahví nezničí mýdla. Další zádrhel přišel s pokusem o první umístění. Chtěli jsme využít pohostinnosti a otevřené mysli našich přátel Ivy a Lukáše Hlineckých z Čejkovic, mimochodem spolutvůrců našeho Levandulového Šviháka. Narazili jsme ale u úřadů. Nakonec i tento boj dopadl dobře. I když zabral pár měsíců a trochu nám pocuchal nervová zakončení.

Šíříme vůni Levandule dál a dál

Na konci května 2021 jsme mohli slavit. První Levandulomat v Čejkovicích spatřil světlo světa. A už v té době jsme věděli, kam budeme směřovat dál. Tak se podařilo, že v půlce léta vyrostl Levandulomat v ostravském obchodním centru Nová Karolina a před Vánoci jsme první Levandulomat připravili i v Praze. Také se podařilo do konce roku 2021 koncept Levandulomatů rozšířit o další 2 podoby nespojené s prodejním automatem.

S novým rokem 2022 jsme se pokusili zapomenout na nesmyslné uzavření vánočních trhů a vrhli se do další práce na Levandulomatech. Celé jaro jsme menší a střední Levandulomaty instalovali do blízkosti nebo přímo do prodejen našich odběratelů a připravili další velké Levandulomaty do Prahy a Plzně. A s radostí jsme sledovali, jak Vás „skříňky, co vás navoní“ ohromně bavily.

Retailcon 2023

Po skvělých vánočních trzích 2022, kdy jste si u našich stánků mnuli díky Levandulomatům ruce, přišel rok 2023. Ten měl pro nás a Levandulomaty velice nečekanou pointu v půlce roku v podobě pozvánky na konferenci Retailcon. Prý ať předneseme prezentaci o nových možnostech vendingu. Byli jsme z toho trochu opaření. Co tam my „světský“ budeme vyprávět? Ale co, řekli jsme si, maximálně nás nikdo nebude poslouchat. A nakonec nás ohromila míra zájmu, který Levandulomaty vyvolaly.

Cesta Levandulomatů tak bude pokračovat dál. V nejbližší době v libereckém Foru, brněnském Futuru a také zamíříme za hranice do Vivo Bratislava.

Díky, že jste na této cestě s námi!

PS:

Tento článek je příliš stručný, abychom v něm dokázali poděkovat všem, bez kterých by Levandulomaty nevznikly nebo nemohly fungovat. Ale vězte, že jsme každému, kdo se na přípravě a umisťování Levandulomatů podílí a podílel, nesmírně vděční!

Vaše Levandulová.cz

Levandulová.cz

Těchonice 1
341 01 Nalžovské Hory
+420 777 361 129 (Česky, English)
+420 603 865 402 (Deutsch)
obchod@levandulova.cz